Notiek ielāde...

Krāsaino dimantu ceļvedis

Krāsaino dimantu ceļvedis

Dabas krāsainie dimanti parāda īpašu dabisko eleganci. Retums ir viena no svarīgākajām krāsaino dimantu īpašībām. Iegādājoties unikāla dizaina rotaslietas ar krāsainu dimantu, īpašības kļūst daudz svarīgākas salīdzinājumā ar bezkrāsainu dimantu. Krāsa ir galvenā iezīme, kas norāda, cik dimants ir rets un vērtīgs. Vispazīstamākās krāsas ir bagātīgi rozā, zilā un zaļā krāsā. Turklāt pat neliela krāsas atšķirība var būtiski ietekmēt vērtību.

Retākie krāsainie dimanti ir sarkans, zaļš un zils, no vidēja līdz tumšam, ar mērenu piesātinājumu.

Krāsa

Krāsas spilgtums, krāsu dziļums, intensitāte ir galvenie faktori, kas ietekmē krāsainā dimanta iegādi. Dimanti būs daudz vērtīgāki atkarībā no krāsas intensitātes.

Ievietošana un griezums

Krāsaino dimantu vērtību var palielināt izmantojot piemērotu ievietošanu un griezuma veidu. Griezums ir pašizskaidrojošs, jo augstākas kvalitātes griezums, jo krāsa labāk tiks atspoguļota pakļaujt to gaismas stariem. Krāsainā dimanta uzstādīšana juvelierizstrādājumos būtu jāuzrauga un jāpārbauda ekspertam. Krāsu sinerģija ir būtisks faktors, piemēram, dzeltens dimants izskatīsies labāk ar dzeltenu zeltu un attiecīgi rozā zelts ar sarkanu dimantu.

Forma un dzidrums

Formas un caurspīdīguma īpašības nav tik svarīgas kā krāsa un malas, bet tām ir arī svarīga loma. Krāsainas dimanta formas parasti tiek izmantotas, lai izceltu unikālu dizainu krāsu.