Notiek ielāde...

Informacija Par Dimantiem

Informacija Par Dimantiem

Grieķu vārds "adámas" nozīmē "neuzvarams". Dimanti ir vecākie dārgakmeņi un viscietākie dabiskie materiāli, kas atrodami uz zemes, un tos var arī izmantot dekoratīvos nolūkos, tādos kā juvelierizstrādājumi. Dimanti sastāv no kristalizēta oglekļa, kas pirms miljoniem gadu radās kūstošā lavas krāterī ļoti augstā karstumā (apmēram 1250 ° C) un augstā spiediena (40-60 atmosfēras spiediens) 150-200 km dziļumā. Vulkāniskie izvirdumi izmeta kristālus uz virsmas. Lielākā daļa dimantu ir vairāk nekā 100 miljonu gadu veci.

Dimanti 4C

Karāts

Svara vienība, ar kuru mēra dimantu. 1 karāts ir piektā daļa no grama (0,2 g). A 1 karāta dimants sver 100 punktus. Ct ir saīsinājums.

Dimanta slīpējums

Šīs kategorijas dimanti ir visu pakāpju parametru augšgalā un ir ļoti reti, pateicoties nevainojamajai šķautņu un gaismas mijiedarbībai. Šie dimanti atstaro gaismu vislabāk un mirdz visspēcīgāk par visu citu kategoriju dimantiem.

Diamond Cut Signature

Šīs kategorijas dimantiem tiek piedēvēta augstakā slīpējuma pakāpe. Šķautņu miejiedarbība ir labi līdzsvarota un piesķir dimantam spožumu un gaišumu.

Diamond Cut Ideal

Šīs kategorijas dimanti rada vieglu gaismu un mirdzumu, salīdzinot ar ideāla slīpējuma dimantiem, un tie ir nedaudz tumšāki.

Diamond Cut Very Good

Šīs kategorijas dimanti izstaro ierobežotu gaismu un spožumu.

Diamond Cut Good

Dimantu Dzidrība

Pie šīs dzidrības skalas pieder nevainojamas un iekšēji nevainojamas dzidrības dimanti. Šajos dimantos nav pilnīgi neviena ieslēguma. Iekšēji nevainojamas dzidrības dimantiem var būt tikai nelieli ārēji defekti, kurus var novērst ar slīpēšanu. Nevainojamas un iekšēji nevainojamas dzidrības dimanti ir ļoti reti.

Diamond Clarity FL - IF

Dimanti, kas pieder šai dzidrības pakāpei, var saturēt ļoti, ļoti nelielus ieslēgumus, kurus ir ārkārtīgi grūti noteikt, izmantojot 10x palielinošo spoguli, un kuri nav saskatāmi ar neapbruņotu aci.

Diamond Clarity VVS1 - VVS2

Šīs dzidrības pakāpes dimanti satur nelielus, nebūtiskus ieslēgumus, kurus var saskatīt zem 10x palielinošā spoguļa, bet kuri nav pamanāmi ar neapbruņotu aci.

Diamond Clarity VS1 - VS2

Šīs dzidrības pakāpes dimanti satur mazus ieslēgumus, kuri ir saskatāmi ar 10x palielinošā spoguļa palīdzību.

Diamond Clarity SI1 - SI2

Dimanti satur nelielus ieslēgumus, kuri ir saskatāmi zem 10x palielinošā spoguļa un kurus var saskatīt ar neapbruņotu aci, veicot rūpīgu apskati.

Diamond Clarity I1

Dimanti satur ievērojamus ieslēgumus, kuri var ietekmēt dimantu spīdumu. Ieslēgumus šajos dimantos var redzēt ar neapbruņotu aci.

Diamond Clarity I2 - I3

Dimantu krāsa

D dimanti ir vissmalkākie baltie un bezkrāsainie dimanti, tā ir visretākā krāsas pakāpe, un tiem piemīt vislielākā vērtība.

Diamond Colour D

E dimanti ir otrā augstākā pakāpe bezkrāsainības skalā. E dimanti tiek uzskatīti par retiem baltajiem dimantiem, un tie ir ārkārtīgi smalki.

Diamond Colour E

F dimanti ir pēdējā pakāpe bezkrāsainības skalā, un tie tiek uzskatīti par retiem un smalkiem baltajiem dimantiem.

Diamond Colour F

G dimanti ir pirmajā vietā gandrīz bezkrāsaino dimantu skalā, tie ir ļoti vērtīgi. Tiem piemīt neliela baltā nokrāsa.

Diamond Colour G

H dimanti atrodas gandrīz bezkrāsaino dimantu skalā, un tiem piemīt viegla nokrāsa. H dimantu krāsu var noteikt tikai, salīdzinot tos ar bezkrāsainajiem dimantiem.

Diamond Colour H

I dimanti ir nedaudz tonēti un tiek uzskatīti par gandrīz bezkrāsainiem. Nelielā nokrāsa, kas piemīt I dimantiem, ir saskatāma.

Diamond Colour I

J dimanti tiek uzskatīti par pēdējo pakāpi gandrīz bezkrāsaino dimantu skalā. Vieglā J dimantu baltā nokrāsa ir saskatāma.

Diamond Colour J

Nedaudz bezkrāsainie dimanti tiek iedalīti kategorijās no K līdz Z, un par tādiem tiek uzskatīti dimanti ar vieglu nokrāsu un krāsainie dimanti – no bāli dzelteniem līdz dzelteniem.

Diamond Colour KZ

KAS IR DIMANTU SERTIFIKĀTS?

Design Your Product

Dimanti ir dabīgi akmeņi, un katram dimantam piemīt unikālas īpašības gan no iekšpuses, gan no ārpuses. Papildus izmēram un krāsai dabas dotās īpašības dimanta iekšpusē nosaka tā raksturu. Dimanta vērtība ir atkarīga no šo īpašību kombinācijas.

Lai klasificētu dimantu, tiek lietotas četras vissvarīgākās īpašības zināmas kā ''Dimanta 4C'': krāsa (colour), dzidrums (clarity), griezums (cut) un karāts (carat). Šīs īpašības izvērtē dimanta profesionāļi un bieži apraksta detalizēti. Šo dokumentu sauc par klasifikatora ziņojumu vai dimantu sertifikātu. Dimantu sertifikāti ir svarīgi, jo tie uzrāda dimanta vērtību un kvalitāti Jūsu juvelierizstrādājumā.

GL SERTIFICĒTI DIMANTI

Design Your Product

Visi GL dimanti ir rūpīgi izmeklēti no uzticamiem dimantu piegādātājiem, kas visi ir no Kimberli procesa dalībvalstīm. GL sertificētie dimanti ir H krāsā ar VS dzidrumu un ļoti labu griezumu. GLAMIRA nodrošina GIA sertificētus dimantus, kā arī GL sertificētus dimantus.

GIA SERTIFICĒTI DIMANTI

Design Your Product

Ir daudz starptautisku institūtu, kas klasificē dimantus un izsniedz sertifikātus, kā piemēram, GIA, HRD, IGI, AGS, utt. GIA (Amerikas Gemoloģijas Institūts) ir bezpeļņas institūts gemoloģijas jomā, kas ir zināmākais un respektētākais dimantu klasifikācijas institūts pasaulē. GLAMIRA dod iespēju pasūtīt Jūsu izstrādājumu ar GIA sertificētiem dimantiem, Jūs varat izvēlēties dimanta krāsu, dzidrumu un griezumu.