Notiek ielāde...

Dārgakmens izglītība

Dārgakmens izglītība

Dārgakmeņi ir skaisti minerāli, ko izmanto rotaslietu ražošanai. Bet pirms rotaslietu izgatavošanas, dārgakmeņiem jābūt apgrieztām un slīpētām. Dārgakmens vai pusdārgakmens, īpaši griezts, pulēts un lietots rotaslietās.

Dārgakmeņu 4Cs

Dārgakmeņu krāsa (toņa piesātinājums)

Visi dabiskie dārgakmeņi ir unikāli savā krāsā. Lai labāk izprastu prasības un labāk diferencētu dažādu krāsu kritērijus, ir svarīgi koncentrēties uz trim lietām, kad runa ir par dārgakmeņiem. Tāda paša veida dārgakmens var būt ar dažādu krāsu intensitāti, ēnojumu, tīrību, piesātinājumu un toni. Galvenie faktori, kas nosaka dārgakmens krāsu, ir galvenā krāsa, ēnojums un piesātinājums.

Krāsa ir tikai primārā dārgakmens krāsa, kas ir viena no galvenajām krāsu paletēm (varavīksne). Nosauktu krāsu, ir tikpat vienkārši kā pasakot, ka dārgakmens ir zils, sarkans, zaļš vai dzeltens.

Tonis nosaka dimanta intensitāti. Tas var atšķirties no gaismas līdz tumšai, visvērtīgākais ēnojums ir neitrāls, tas nozīmē ne gaiši, ne pārāk tumšs, bet kaut kur vidū. Tomēr, atkarībā no apdares dizaina un dekorācijas, dažādas nokrāsas var izskatīties labāk nekā citi, un dažreiz tas ir tikai gaumes un personīgo interešu jautājums.

Piesātinājums, ko sauc arī par dārgakmeņu krāsu tīrību, un dārgakmeņiem ar lielisku piesātinājumu, ir ļoti viegls vai tiem nav brūnu vai pelēku nokrāsu. Protams, ar tīrāku krāsu dārgakmens būs vērtīgāka.

Dārgakmeņu griezums

Dārgakmens kvalitāti nosaka viens no svarīgākajiem elementiem - griezums. Izmantojot 18 gadu pieredzi rotaslietu un dārgakmens biznesā, esam uzlabojuši griezumu kvalitāti, lai maksimāli palielinātu katra dārgakmeņa vērtību. Ideāla griezums atspoguļo dārgakmens kvalitāti, pastiprina krāsu, samazina redzamus ieslēgumus un uzlabo vispārējo izskatu. Ir četri griezuma līmeņi: apmierinošs, labs, ļoti labs, lieliski. Gandrīz visi dārgakmeņi, kurus varat iegādāties GLAMIRĀ, ir vai nu ļoti laba vai arī lieliska griezuma. Dārgakmeņu griezums vienmēr ir atrodams preces apraksā.

Dārgakmeņu tīrība

Dārgakmens tīrība atsaucas uz akmens krāsu un tīrību. Jo mazāk ieslēgumu tas saturēs, jo augstākas klase sun vērtīgāks būs dārgakmens. Dārgakmeņa tīrība ir atkarīga no tā tipa. AAA tīrība nozīmē tīru akmeni, bet AA nozīmē daļēji tīru. Labākajā gadījumā dārgakmeņi tiek vērtēti kā AAAA kvalitāte, kas nozīmētu, ka tiem ir visaugstākā iespējamā tīrības pakāpe. Dārgakmeņu tīrības pakāpe vienmēr ir monēta preces aprakstā.

Dārgakmeņu karātu svars (Izmērs)

Karāti ir dārgakmeņu izmērs. Dažādiem akmeņu veidiem būs noteikts blīvums (masa tilpuma vienībā), tāpēc divi dārgakmeņi, kas izskatās vienādi, pēc svara var atšķirties. Piemēram, dimantam ir zemāks blīvums nekā rubīnam, tādēļ 1-karātu dimants izskatīsies lielāks kā 1-karātu rubīns.

Dārgakmeņi

Smaragds

Smaragds

Safīrs

Safīrs

Rubīns

Rubīns

Melnie dimanti

Melnie dimanti

Baltais safīrs

Baltais safīrs

Smaragds

Dārgakmeņi ar bagātu un spilgti zaļu krāsu, sākotnēji savu vārdu ieguva no grieķu vārda “smaragdos”, kas nozīmē zaļais dārgums. Viens no četriem galvenajiem dārgakmeņiem, kopā ar dimantiem, safīriem un rubīniem, smaragdi ir unikāli, pateicoties to ļoti iekļaujošai virsmai un mazāk cietībai salīdzinājumā ar citiem dārgakmeņiem. Smaragdu vērtību vērtē pēc 4 kritērijiem, krāsa, griezums. tīrība un karāti. Tomēr attiecībā uz šiem dārgakmeņiem vissvarīgākais kritērijs ir krāsa, padarot spilgti zaļos smaragdus par visvērtīgākajiem. Tīrība ir otrs svarīgākais kritērijs. Tā kā smaragdi ir bagāti ar ieslēgumiem, tad ja akmens būs pārredzamāks, tas būs vērtīgāks. Šie akmeņi mūsdienās galvenokārt var tikt atrasti Kolumbijā, Zambijā, Afganistānā, Austrālijā, Austrijā, Brazīlijā, Madagaskarā, Mozambikā, Namībijā, Nigērijā, Norvēģijā, Pakistānā, Krievija, Somālijā, Dienvidāfrikā, Spānijā, Šveicē, Tanzānijā un Amerikas Savienotajās valstīs.

Sakarā ar sirds čakru, smaragdi sauc par veiksmīgas mīlestības akmeņiem. Tiek uzskatīts, ka viņi var nosūtīt mieru, uzticību, apņemšanos, nostiprināt draudzību, lojalitāti un līdzjūtību. Šis dārgakmens no seniem laikiem ir kļuvis par mīļāko Kleopatras akmeni, un senajā Ēģiptē tika uzskatīts, ka viņi varēja dot mūžīgo dzīvi. Ārstnieciskās spējas ir vēl viens iemesls, kāpēc smaragdi ir neparasti akmeņi. Tiek uzskatīts, ka tie darbojas kā pretindes ķermeņa tīrīšanai no indēm vai toksīniem, tādējādi palīdzot izārstēt infekcijas slimības. Ir arī teikts, ka tie palīdz dziedināt sirdi, plaušas un pat atkal aktivizēt pazūdošu redzi.

Smaragdi tiek uzskatīti par Venēras akmeņiem, kas var nodrošināt drošību mīlestībā un attiecībās, padarot tos par vienu no labākajām saderināšanās gredzenu izvēlēm. Tradicionāli tie arī ir kā dzimšanas akmens maijā dzimušajiem.

Safīrs

Safīri var būt dažādu krāsu un nokrāsu, ar vispopulārāko krāsu kā zilā un tāpēc arī šī krāsa visvairāk saistās ar d;argakmeni, līdz ar to tā nosaukums nāk no latīņu vārda "sapphirus", kas nozīmē "zils". Viens no cietajiem akmeņiem pasaulē, pēc Masonas skalas 9,00, bet dimanti vienīgie apsteidz cietībā safīrus. No "4C" (krāsa, griezums, skaidrība un karāti) vissvarīgākais faktors, lai noteiktu safīru vērtību, ir krāsa. Visvērtīgākie safīri būs spilgti zili, ne pārāk tumši un bez pelēkās nokrāsas. Šie dārgakmeņi tiek atrasti mūsdienās Šrilankā, Vjetnamā, Ķīnā, Taizemē, Austrālijā, Amerikas Savienotajās valstīs, Madagaskarā un Austrumāfrikā.

Daudzi mīti un pieņēmumi aptver safīrus. Senie persieši uzskatīja, ka debesis krāsotas zilā krāsā, lai atgādinātu par safīra krāsu. Tie ir palikuši kā karaliskie dārgakmeņi un princis Čārlzs ir bildinājis princesi Diānu ar gredzenu, kas veidots no šī dārgakmeņa. Tiek uzskatīts, ka safīri mazina trauksmi, nomierina nervus, pastiprina prāta spējas. Tie ir saistīti ar kakla čakru, kas nozīmē, ka safīri var palīdzēt jums labāk izprast sevi. Nodrošinot daudz mierīgāku enerģiju, tie arī palīdz koncentrēties un kļūt motivētākiem. Ir teikts, ka safīru ārstnieciskās spējas, palīdzība ar gremošanas problēmām, kā arī cīņa pret letarģiju un apātiju.

Safīri simbolizē apņemšanos, lojalitāti un tīru mīlestību, un šie dārgakmeņi ir lieliska izvēle saderināšanās gredzeniem. Tie arī ir dzimšanas akmeņi septembrī dzimušajiem.

Rubīns

Viens no četriem galvenajiem dārgakmeņiem, ieskaitot arī dimantus, safīrus un smaragdus, rubīns saņēma nosaukumu tā krāsas dēļ, jo latīņu vārds “rubeus’’ nozīmē sarkans. Tie ir cieši saistīti ar safīriem, jo šie divi akmeņi ir korunda minerālu šķirnes. Rubīni ir viens no viscietākajiem akmeņiem ar cietību 9,00 pēc Mosa skalas, un to cietībā pārspēj tikai dimanti un mozanīts. Šo dārgakmeņu vērtību nosaka "4C" - krāsa, griezums, skaidrība un karāti, iekļaujot izcelsmes vietu. Visvērtīgākie rubīni ir tumšākā dziļi sarkanā krāsā, kuru raksturo kā "April Blood" un tai nav dzeltenā vai zilā nokrāsa. Mūsdienās tie var tikt iegūti Mjanmā, Madagskarā, Nepālā, Pakistānā, Tadžikistānā, Tanzānijā, Vjetnamā un Amerikas Savienotajās valstīs.

Kopš seniem laikiem rubīnus sauc par mīlestības un aizraušanās akmeņiem, afrodiziakiem, kuri ražo seksuālo enerģiju. Tiek uzskatīts, ka viņi var nodrošināt enerģiju, entuziasmu, cīnīties pret nogurumu un izsīkumu. Rubīni izgaismo prātu, uzlabo koncentrāciju un palielina motivāciju. Tiek uzskatīts, ka rubīni spēj nomierināt strīdus, piemīt spējas, lai veicinātu izlīgumus, un aizstāvētu sevi pret sliktajām domām. Par rubīniem tiek teikts, ka tiem piemīt dziedināšanas spējas. Tie ir saistīti ar sirds čakru un tiek uzskatīts, ka tie spēj noņemt toksīnus no ķermeņa un asinīm. Viņi palīdz sirdij, mazina drudzi un izmaina asinsriti.

Rubīni ir dzimšanas akmeņi jūlijā dzimušajiem un tiek bieži izvēlēts saderināšanās gredzeniem, jo tam ir stipri simoliska nozīme kaislībā un mīlestībā. Tradicionāli rubīni tiek dāvināti 15. un 40. gadadienā.

Melnie dimanti

Klasificēti kā dārgakmeņi, dabiskie melnie dimanti ir pilnībā necaurspīdīgi un tas arī tos visvairāk atšķir no citiem dimantiem. Tie tiek uzskatīti par vērtīgiem, jo tie ir neparasti skaisti un izsmalcināti. Tomēr tie ir lētāki par citiem krāsainiem dimantiem.

Kad runa ir par melnajiem dimantiem, ir daudz pretēju mītu un leģendu par to, ko tieši šie akmeņi simbolizē. Saskaņā ar indiešu leģendu, tie reprezentē Yama, nāves dievu. Tieši pretēji tam itāļi tic, ka tas ir samierināšanas akmens - tiek uzskatīts, ka melns dimants var palīdzēt aizpildīt attiecību trūkumus un nostiprināt tos.

Karāts - Karāts ir svara mērvienība pēc ko tiek mērīts dimants. Atšķirības dažādu pārdevēju cenās ir dažādu iemeslu dēļ, piemēram, dabiskie dimanti būs dārgāki, taču tie joprojām ir lētāka alternatīva nekā citu krāsu dimanti. Melnos dimantus bieži vien ir grūtāk nopulēt un tas var ietekmēt griezumu.

Griezums - Griezums dabiski iegūts melnais dimants izskatās raupjš, tādēļ tos nepieciešams pulēt, izmantojot dažādas metodes, un šo procesu sauc par griešanu jeb slīpēšanu. Tas tiek darīts, izmantojot plānu, apaļu asmeniun griešana tiek veikta ar dimanta putekļiem, kas pārklāj pašu asmeni.

Tīrība - Akmens tīrība attiecas uz to, cik daudz netīrumu vai iekļāvumu var atrast dimantā, bet, kad runa ir par melnajiem dimantiem, tas nav tik svarīgi, jo tie neatspoguļo gaismu, līdzīgi citiem dimantiem.

Krāsa - dabiskos melnos dimantus neapstrādātā veidā var atrast atjā pašā krāsā, kas tos padara ļoti popuārus retās krāsas dēļ. To krāsa nāk no grafīta, kas veidojas kristāliskajā struktūrā, kad izveidojas dimants. Dabiskie tie var būt tikai vienā krāsā un intensitātē, melnā.

Baltais safīrs

Dimantu vietā bieži tiek izmantoti baltie safīri, ne tikai tāpēc, ka tie ir līdzīgi un to cena ir izdevīgāka, bet arī tāpēc, ka baltā safīra cietību pārspēj tikai dimanti. Saskaņā ar Mosa skalu, tie ir otrajā vietā ar cietību 9. Salīdzinājumā, simanta cietība ir 10. Ņemot to vērā, šie dārgakmeņi ir piemēroti rotaslietu izgatavošanā.

Saskaņā ar populāro pārliecību, šis dārgakmens izsūta gudrību, garu spēku, veicina tās talantu un potenciāla izpaušanu, vienlaikus iedvesmojot cilvēku dzīvot godīgi, sasniedzot savus ideālus. Bet arī baltais safīrs ir piemērots kā solījums starp diviem mīlniekiem, jo tas simbolizē tos, kam viss ir bijis jāzido otra labā, kā arī samazina greizsirdību attiecību vai laulības sākumā.

Karāts - Ir atšķirīva starp dimantiem un safīrem, ja runājam par karātiem. Abi var būt ar vienādu karātu skaitu, bet svars atšķirsies, safīrs būs smagāks par dimantu. Ja neesat pārliecināts par to, cik karātu safīru izvēlēties, ieteicams ņemt vērā akmens izmēru milimetros.

Griezums - Atšķirībā no dimantiem, karātu griezums ir jāveido atšķirīgi katram akmenim, lai izceltu tā unikalitāti un īpašības. Katrs juvelieris nosaka savus standartus, ja runa ir par safīru griešanu, un tie koncentrējas uz krāsas kvalitātes nodrošināšanu, jo parasti safīros nav noteikta standarta griezuma.

Tīrība - Ir atšķirība starp to kā tīrību vērtē dimantos un safīros. Sakarā ar to, ka safīru izcelsme ir vide, kurā ir mikroelementi un kas var viegli ietekmēt dārgakmeņus, ir pieņemams, ka visās safīros būs ieslēgumi. Redzami tīri safīri ir liels retums.

Krāsa - Tas ir diezgan reti, kad safīri ir balti, bet vēl retāk ir tiek atrasti safīri ar labu kvalitāti. Uz šiem akmeņiem atsaucas kā uz “bezkrāsainiem”. Daļa no baltajiem safīriem ir ar nelielu zilu, rozā vai dzeltenu toni.