x
 
   

DIMANTS

Dimants ir vienīgais dārgakmens, kas sastāv tikai no viena elementa, un ir vismīļākais dārgakmens. Dimants sastāv tikai no oglekļa tā elementārajā konfigurācijā, un oglekļa daļiņas ir sakārtotas tā, ka katrs atsevišķais atoms visos veidos ir piestiprināts ar nevainojamu vienmērīgumu.

 

Dimants ir vienīgais dārgakmens, kas sastāv tikai no viena elementa, un ir vismīļākais dārgakmens. Dimants sastāv tikai no oglekļa tā elementārajā konfigurācijā, un oglekļa daļiņas ir sakārtotas tā, ka katrs atsevišķais atoms visos veidos ir piestiprināts ar nevainojamu vienmērīgumu. Dimants ir viscietākais dabīgais materiāls šīs dīvainās atomu struktūras dēļ. Tā stingrība pēc Moha skalas ir 10. Tas ir tik stingrs, ka nekas cits kā instruments, kas izgatavots no alternatīva dimanta, nevar caurdurt dimantu (attiecīgi, tā nosaukums ir atvasināts no grieķu valodas izteiksmes adámas, kas nozīmē, spēcīgs vai neatgriezenisks). Papildus apbrīnojamajam stingrumam tas ir slavens arī ar nevainojamu spīdumu un tā ļoti augsto redzamās gaismas dispersijas pakāpi. Tā attīstība un attīstības periods ir arī tas, kas padara dimantu par unikālu.
Dimanta saderināšanās gredzeni
Pirmo reizi dimanti tika atrasti un iegūti Indijā apmēram pirms 2400 gadiem, un Indija ir agrākā dimantu naudas izgatavotāja. Mūsdienās tos iegūst galvenokārt no Indijas, Dienvidāfrikas un pēc tam Kanādā, Brazīlijā un Austrālijā.
Agrīnā romiešu un grieķu laikmetā tika uzskatīts, ka dimants ir Dieva asaras vai uz zemes nokritušās zvaigžņu daļas. Pirmo reizi romiešu literatūrā dimants tika paziņots mūsu ēras 1. gadsimtā, kurā bija norādīts, ka Amora bultu punkti bija pārklāti ar dimantiem. Viņi valkāja dimantus kā dārglietas, jo domāja, ka tiem ir aizsargājoša ietekme uz ļaunumu. Šī pārliecība ir aizgūta no Indijas folkloras, kur dimanti tika uzskatīti par zibens bultām, kas izveidojas klintīs. Turklāt 13. gadsimtā Francijas likums aizliedza nēsāt dimantus cilvēkiem, vienīgie izņēmumi bija karaļi un karalienes.
Dimanta kaklarotas
Un agrāko dimanta gredzenu no vīrieša sievietei pasniedza 1477. gadā, Austrijas erchercogs to pasniedza Marijai no Burgundijas. Dimants, kas tiek uzskatīts par dārgakmeņu karali un karalienes dārgakmeni, parasti ir saistīts ar spēku, neuzpērkamību, nevainību, pastāvību, ilgmūžību un veiksmi. Tas ir arī aprīļa dzimšanas akmens un tiek izmantots kā sertificēts 60 gadu kāzu jubilejas dārgakmens.
Glamirā dimantiem ir atšķirīga vieta juvelierizstrādājumu dizainā, un tie tiek izvirzīti pēc noteiktiem kritērijiem. Vissvarīgākais dimanta izvēles solis ir atbilstība morālajai pārliecībai, ka Glamira izstrādājumos tam jābūt 100% bez konfliktiem.

Lasīt vairāk 

Auskari ar dimantu
IETEIKTIE PRODUKTI
boderATKLĀJ VAIRĀK

Glamira dimantiem ir īpaša vieta dizaina rotaslietās, un tie ir izvēlēti pēc noteiktiem kritērijiem. Pirmais un svarīgākais solis dimantu izvēlē ir atbilstība ētikas nosacījumiem, Glamira izmanto tikai tos dimantus, kas nekādā veidā nav saistīti ar “konfliktu dimantiem”. Otrkārt, Glamira novērtē un klasificē dimantus atbilstoši 4 C (Colour - krāsa, cut - slīpējums, clarity - dzidrība un carat - karāts), kā to nosaka GIA. Dimantu krāsa attiecas uz trim sastāvdaļu kombinācijām: nokrāsu, piesātinājumu un toni. Dimantu krāsu skala variē no D līdz Z. Nevainojamam dimantam ir D krāsa, kas nozīmē - tam pilnīgi nav krāsas. H krāsa ir vispiemērotākā krāsu kategorijā attiecībā pret labāko cenu piedāvājumu un vislabāko dizaina saskaņu. Tādēļ Glamira parasti izmantoto dimantus H krāsā. Dimanta slīpējums norāda uz simetriju, tā sadalīšanu un pulēšanu, kas ir pielāgoti slīpēšanas procesa laikā, kad dārgakmens iegūts no zemes. Viss ir darīts tā, lai panāktu lielisku gaismas atgriešanos dimantā. Slīpējums ir sadalīts 3 dažādās klasēs: proporcija, pulēšana un simetrija. Izgriešanas diapazons ir līdz 5: teicams, ļoti labs, labs, vidējs un slikts. Savukārt, dimanta forma, kas bieži tiek sajaukta ar dimanta slīpējumu, norāda izmantotā noformējuma stilu vai dizainu, izstrādājot dimantu pulēšanai, kā piemēram princess - slīpējuma dimants. Glamira e-veikalā Jūs varat atrast daudzas formas dimantus, to starp arī Princese, Brilliant, Apaļš, Trillion, Cushion, Sirds, Ovāls un Emerald, ko varat izmantot, lai pielāgotu izstrādājumu savām vēlmēm. Pēc ogleklim pakļautā milzīgā karstuma un spiediena dziļi zem zemes, visiem dabiskiem dimantiem ir vairāki iekšējie atlikumi, ko sauc par ‘ieslēgumiem’ un ārējo atlikumu pēdas, ko sauc par ‘plankumiem’. Dimantu dzidrums attiecas uz dimanta tīrību, un skaidrības kritēriji iekļauj sekojošo: definētu skaitu, lielumu, reljefu un atrašanās vietu. Lai atrastu ideālu cenas un kvalitātes attiecību, ir svarīgi zināt, ka mazi ieslēgumi VVS1 līdz SI2 skaidrības skalā nav pamanāmi ar neapbruņotu aci. Glamira vienmēr izmanto dimantus ar VS (nedaudz ieslēgumu) skaidrību savās rotaslietās. Dimanta karāts ir mērvienība, lai noteiktu tā lielumu atbilstoši masai. Tas ir piektā daļa grama (0.2 g) un 1-karāta dimanta svars ir 100 punkti.

Glamira rada unikālas dimanta rotaslietas – kaklarotas, auskarus, aproču pogas un saderināšanās gredzenus; viss ir Jūsu ziņā, ja vēlaties tās pielāgot atbilstoši Jūsu gaumei. Dimanta auskari, tostarp pilieni, stīpas vai dimanta akmens auskari ir vieni no labākajiem variantiem, ko varat individualizēt, tādā veidā uzsverot Jūsu skaistumu. Zvaigžņu fragmenti ap kaklu var kļūt par Jūsu dimanta kaklarotu . Vēljovairāk, Jūs varat ļaut Amora neatvairāmajai bultai apbērtai ar dimantiem pārtapt par dimanta saderināšanās gredzenu un iegūt Jūsu izredzētās sirdi!