x
 
   
TANZANĪTA JUVELIERIZSTRĀDĀJUMI

TANZANĪTA

Tanzanīts ir zoisīta dārgakmeņa zilā variācija, kas satur vanādiju, un tas sastāv no kalcija alumīnija silikāta.

IETEIKTIE PRODUKTI
boderApskati vairāk

Tanzanīta

Tanzanīts ir zoisīta dārgakmeņa zilā variācija, kas satur vanādiju, un tas sastāv no kalcija alumīnija silikāta. Pirmoreiz to atklāja 1967. gadā Masai gani Merelani kalnos netālu no Tanzānijas ziemeļu pilsētas Arušā, Āfrikā. Šis akmens bija paslēpts no cilvēka acs, veidojies miljoniem gadus atpakaļ metamorfajos slānekļos, gneisos un kvarcītos. Sākumā to sauca par “zilo zoisītu” - tomēr nosaukums tika mainīts īsi pēc tam, jo tas izklausījās pārāk līdzīgi angļu vārdam 'suicide’ - pašnāvība. Tanzānija ir vieta, kur akmens ticis atrasts, tādēļ nosaukums ir nācis no šīs vietas. Tanzanīts atrodams tikai vienā vietā visā pasaulē, un tādēļ tas ir unikāls. Turklāt tā tumši zilā krāsa ir vēl viena iezīme, kas to atšķir no citiem dārgakmeņiem, šī krāsa ir no ultramarīna zilā līdz gaiši violeti zilam. Tanzanīta struktūra ļauj akmenim parādīties zilā, violetā vai brūni-dzeltenā krāsā, atkarībā no tā, no kura leņķa uz to skatās.

To aizrautīgi cildina speciālisti, nosaucot par '20. gadsimta dārgakmeni'. Tas ir kļuvis par vienu no populārākajiem un spilgtākajiem akmeņiem. Lai gan process, kas piedod nozīmi akmenim vēl nav noslēdzies, ir acīmredzams, ka tas kļuvis nevainojams ar netradicionālu skaistumu un eleganci un mūžīgās uzticības simbolu.

Glamira apvieno nesen atklāto skaistumu ar unikālu dizainu, lai izceltu tanzanīta rotaslietas. Nepastāv kvalitātes kritēriju šim akmenim, katrs juvelieris var noteikt savus kritērijus, lai aprakstītu neskaitāmās tanzanīta kvalitātes. Glamira garantē, ka tanzanīti tiek piegādāti tikai ar augstāko kvalitāti. Jūs varat pielāgot jebkuru izvēlēto rotu ar tanzanītu, lai izceltu unikālos tanzanīta gredzenus, kaklarotas, tanzanīta auskarus un aproču pogas. Tanzanīts ziedos savu ekstravaganto krāsu Jums tanzanīta kaklarotas veidā, lai varat uzsvērt savu skaistumu un stilu. Glamira piedāvā modernu, unikālu dizainu un ideju radīt kaut ko īpašu kopā!