x
 
   

SAFĪRA

Zilais safīrs ir klasificēts kā dārgakmens, tas ir zilā, violetā un sārtā nokrāsā.

 

Zilais safīrs ir klasificēts kā dārgakmens, tas ir zilā, violetā un sārtā nokrāsā. Safīra vērtība ir atkarīga no zilās nokrāsas, kā arī no dzidrības, lieluma, krāsas, slīpējuma un vispārējās kvalitātes. Jo tumšāk zils, jo vērtīgāks ir dārgakmens. Tā nosaukums ir cēlies no grieķu vārda sappheiros, kas nozīmē - zils. Safīrs ir no korunda dzimtas tāpat kā rubīns, tādēļ tas ir viens no cietākajiem dārgakmeņiem. Zināmākais un visbiežāk sastopamākais zilā safīra veids ir zvaigžņu safīrs, kas ir nosaukts pēc Cabochon slīpējuma. Kvīnslendas Melnā Zvaigzne ir lielākais zvaigžņu safīrs pasaulē, tas sver 733 karātus. Lielākās safīra atradnes atrodas Austrālijas austrumos, Taizemē, Šrilankā, Ķīnā, Madagaskarā, Austrumāfrikā, Ziemeļamerikā un pāris vietās Montānā.
Safīra saderināšanās gredzeni
Safīrs un rubīns bieži atrodas tajās pašās ģeogrāfiskajās atradnēs. Tas ir septembrī dzimušo un Strēlnieka zodiaka zīmes akmens. Senos laikos tas parasti tika saistīts ar mieru un laimi. Piemēram, Senajā Persijā uzskatīja, ka zilais safīrs simbolizē zilas debesis un mieru. Glamira piegādā zilo safīru ar AAA dzidrību un izmanto dārgakmeņus ar dažādiem karātiem, lai izveidotu unikāla dizaina zilā safīra rotaslietas. Glamira izvēlas arī karaliski zilo krāsu, kas ir skalas vidū. Ar Glamira konfigurācijām Jūs varat pielāgot jebkuru sakausējumu un krāsas.
Safīra kaklarotas
Zilais safīrs ir īpašs dārgakmens, kas piestāv gaišai un tumšai matu krāsai, kā arī jebkuram stilam. Tas mirdz uz katra ādas toņa, izceļ dabisko skaistumu un pasvītro cilvēka harizmu. To gandrīz var iestrādāt jebkurā juvelierizstrādājumā: zilā safīra auskaros gredzenos, kaklarotās un aproču pogās, lai piesaistītu uzmanību Jūsu apģērbam. Tas var apvīties ap kaklu kā zilā safīra kaklarota ausu ļipiņās kā auskari vai Jūsu pirkstā kā zilā safīra gredzens. Glamira piedāvā Jums nēsāt zilo safīru ne tikai, lai notvertu skatienus, bet arī parādītu savas karaliski zilās asinis! Jūs varat izvēlēties vienu no zilā safīra saderināšanās gredzeniem pielāgojot to atbilstoši Jūsu mīļākai sajūtai un apliecināt ar to savu īpašo bildinājuma brīdi. Svarīgi zināt, ka tā ir tradicionāla dāvana 45. kāzu gadadienā.
Safīra auskari
IETEIKTIE PRODUKTI
boderAPSKATI